Jaka zanęta na lina?

Posted on 17 sierpnia, 2019 by

Choć wiedza u wędkarzy na temat tego, gdzie dokładnie szukać lina jest całkiem spora, to jednak mało który z nich potrafi dokładnie powiedzieć, jaką stosować na lina zanętę. Nie chodzi tu nawet o dużą liczbę możliwości, jednak o bardzo małą skuteczność tych najbardziej znanych co powoduje, że brak jest takiej naprawdę skutecznej i mogącej być polecaną. Czym zatem najlepiej jest łowić te piękną i niezwykle energiczną rybę?

Czym łowić lina?

Jak każdy wędkarz doskonale wie, zanęta jest najważniejszym elementem, który wpływa na to, jak skuteczne będą dane połowy. Oczywiście przekłada się to również na to, jak skuteczne będzie łowienie lina. Wybranie nawet najlepszego miejsca i korzystanie z nawet najlepszej wędki nic nie da, jeśli na haczyku nie znajdzie się to, co sprowokuje lina do połknięcia przynęty.

Na wstępie wspomnieć należy, że nie istnieje idealna zanęta na lina. Doskonale jednak w takiej roli spisuje się zanęta na karpia, a także różnego rodzaju owocowe i kremowe smaki, które lin po prostu uwielbia. Bardzo popularne jest łownie tej ryby na naturalne przynęty. Bardzo polecić można w tym wypadku np. czerwone robaki, groch, a także kukurydzę.

Jeśli natomiast chcemy złowić naprawdę dużą i ładną sztukę, poleca się stosowanie popularnych kulek proteinowych, które powinny sprowokować naprawdę ładne okazy.

Jak zatem widać możliwości wyboru zanęt jest naprawdę sporo. Która z nich okaże się najskuteczniejsza, trzeba już sprawdzić samodzielnie.

Co zabrać na wędkowanie?

Posted on 12 sierpnia, 2019 by

Aktualnie, wielu mężczyzn coraz częściej interesuje się hobby jakim jest wędkarstwo. To sport, który pozwala się zrelaksować po ciężkim tygodniu pracy, a także daję dużą satysfakcje, gdy wraca się do domu z dużymi zdobyczami. Co zrobić,by łowić więcej ryb w krótszym czasie, odpowiedź poniżej.

Odpowiednia przynęta

Przynęta to niezwykle istotne wyposażenie każdego miłośnika wędkowania. To bowiem ona decyduję, jak szybko oraz jad duży okaz uda się złowić. W sklepach, najchętniej kupowanymi są przynęty gumowe. Dlaczego? Przynęty gumowe to małe, lekkie, wykonane z gumy wabiki na ryby. Ich ogromną zaletą jest niska cena – przynęty gumowe kupimy już za kilka złotych. Kolejnym plusem jest różnorodność w wyborze asortymentu. Producenci oferują klientom kolorowe, wzorzyste, o różnych kształtach i wielkościach przynęty na ryby.

Dostosowane do potrzeb wędkarza.

Wędkarstwo to hobby, gdzie jest wiele zwolenników i przeciwników różnorodnego asortymentu. Tak samo jest i z przynętami. Początkujący wędkarz wybierze prostsze i tańsze przynęty na ryby. Ten bardziej doświadczony (zarabiający na tym hobby), zainwestuje w dużo lepsze i droższe akcesoria. Jeżeli nie wiemy co wybrać warto dopytać się fachowców w sklepie, którzy doradzą, jakie przynęty na jakie ryby, będą najodpowiedniejsze. Takie akcesoria można dostać w sklepach stacjonarnych wędkarskich, jak również w internecie, gdzie są całkiem atrakcyjne ceny.

Kupujemy pierwszą wędkę

Posted on 1 sierpnia, 2019 by

Kupując pierwszą wędkę, chce się posiadać sprzęt, który starczy na lata i będzie od samego początku tej przygody doskonałym narzędziem do tego, aby móc złowić możliwie najwięcej i największych ryb. Jest to spory błąd, ponieważ pierwsza wędka powinna być możliwie tania i prosta, aby wykształcić odpowiednie umiejętności wędkarskie, a także, aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy na hobby, które jednak pójdzie w dostawkę. Jakie zatem wędki powinno się kupować na pierwszy raz?

Wędki dla początkującego

Jak już wcześniej zostało to wspomniane, wędki dla początkujących powinny być możliwie proste i tanie. Z tego też powodu bardzo polecić można wędki w stylu zwykłego bata, które nie są skomplikowaną konstrukcją, a także używanie ich nie jest zbyt zaawansowane.

Drugim rodzajem prostej i przyjemnej wędki jest wędka gruntowa. Łowi się z niej najczęściej na rzekach, lecz popularne staje się także używanie jej na stawach i jeziorach, co bardzo rozszerza możliwe zastosowania takiej wędki.

Jeśli jednak posiada się już nieco doświadczenia w łowieniu, lecz nadal nie można się nazwać doświadczonym wędkarze, pokusić się można o zakup prostej wędki spinningowej z https://barduta.pl/pol_m_Wedki_Spinningowe-167.html . Wędki spinningowe to bardzo małe i lekkie wędki, które używane są do łowienia ryb drapieżnych, więc jeśli np. ojciec chce zainteresować swoją pasją syna, nie ma nic lepszego ku temu, aby dać mu szansę złowić szczupaka, który z pewnością na maluchu zrobi ogromne wrażenie.

Wędkowanie – jakie ubranie wybrać?

Posted on 19 lipca, 2019 by

Odzież wędkarska dragon to produkt, który z całą pewnością jest potrzebny każdemu wędkarzowi. Nawet jesteś wędkowanie jest tylko tymczasowym zajęciem, warto zakupić odpowiednie ubranie, które będzie chronić użytkownika przed różnymi zagrożeniami. Jest to naprawdę bardzo ważne. 

Wybór odpowiedniego ubrania 

Kiedy decydujemy się na zakup odpowiedniej odzieży, warto zapytać profesjonalistę o radę. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupiona odzież wędkarska posłuży nam na wiele lat i będziemy z niej całkowicie zadowoleni. Ubrania powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. Oprócz tego, warto aby były one wodoodporne. Cena takiej odzieży jest dość przystępna, więc każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Odzież jest dostępna w wielu kolorach, wyróżnić można na przykład takie barwy, jak: zieleń, czerń lub brąz. 

Idealna odzież dla wędkarza 

Jakie cechy powinna mieć idealna odzież dla osób wędkujących? Przede wszystkim ubrania muszą być wygodne oraz komfortowe. Użytkownik musi czuć się w nich przyjemnie. Warto, aby były one dopasowane. Oprócz tego, odzież wędkarska musi mieć solidne wykończenia. Zazwyczaj ubrania przeznaczone dla wędkarzy dzielą się na dwie kategorie, takie jak: ubrania zimowe oraz ubrania letnie. Jest to naprawdę ogromna zaleta, ponieważ użytkownik może dopasować strój do temperatury, która panuje na zewnątrz. 

Odzież wędkarska dostępna jest w każdym sklepie wędkarskim. Wybór jest naprawdę ogromny.

Wędki teleskopowe

Posted on 9 lipca, 2019 by

Wędka to długi, elastyczny pręt. W najprostszym przypadku produkt jest prostym kijem lub słupem przymocowanym do haka. Różne rodzaje wędki przeznaczone są dla określonych rodzajów rybołówstwa. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych sklepów, które w ofercie posiadają wędki profesjonalne dla wędkarzy. 

Jaką wędkę wybrać? 

Istnieje kilka producentów specyfikacji, których używa się do określania zastosowań prętów. Obejmują one moc, akcję, wagę linii, wagę przynęty i liczbę sztuk. Moc jest często wskaźnikiem tego, do jakiego rodzaju połowów, gatunków ryb lub wielkości ryb najlepiej wykorzystać dany biegun. Ultralekkie wędki nadają się do połowu małych rybek, które łowi się na przynętę. Wędki teleskopowe są bardzo popularne i wielu wędkarzy je posiada. 

Wędki idealne 

Wiele osób zastanawia się jaki będzie idealny prezent dla wędkarza. Otóż, będzie to oczywiście profesjonalna wędka, która będzie wykonana z dobrej jakości materiałów. Taki produkt może posłużyć użytkownikowi przez wiele lat, co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Trzeba przyznać, że ceny wędek są dość zróżnicowane. Można zakupić produkt za sto złotych, a nawet za kilka tysięcy. Wędki teleskopowe są dość tanie, wiec każdy może sobie pozwolić na taki zakup. 

Prezent dla wędkarza musi być związany z jego największą pasją, czyli z łowieniem ryb. Taki podarunek na pewno sprawi mu wiele radości i przyjemności.

Pomysł na odpowiedni prezent dla myśliwego

Posted on 2 lipca, 2019 by

Planując obdarowanie prezentem myśliwego należy zastanowić się nad tym, jaki prezent zawsze znajdzie zastosowanie i nie zostanie odłożony w szafie. Może się to wydawać nieco trudne dla osoby niezaznajomionej myślistwem, aczkolwiek dzięki dużej ilości akcesoriów i sprzętu dla myśliwych kupno upominku nie powinno być aż tak trudne.

Różnorodne propozycje

Jeżeli uznamy to za stosowane najprostsze będzie kupno bonu zakupowego oferowanego przez sklep myśliwski. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz, której potrzebuje myśliwy. Jeżeli jednak chcemy kupić konkretny prezent mamy kilka innych opcji.

Każdemu myśliwemu przydadzą się uniwersalne części garderoby jak elegancki skórzany pasek lub również wykonany ze skóry portfel. Znajdą zastosowanie zarówno w czasie polowania, jak i w codziennym życiu. Kupując elementy garderoby można również pomyśleć o impregnatach do tkanin. W końcu zabezpieczenie ubrań przed wilgocią jest kluczowe dla pracy myśliwego.

Innym i zarazem klasycznym pomysłem na prezent dla leśnika mogą być noże. Tych w kolekcji nigdy nie za dużo. Mogą one pełnić funkcje zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Kupując nóż warto go również uposażyć w stylowy skórzany futerał.

Zastanawiając się nad prezentem można rozważyć kupno ciekawych gadżetów, upominków myśliwskich. Może być to ciekawa karafka z głową w kształcie dzika, czy też zestaw oryginalnych kieliszków swoim kształtem przypominające naboje do broni.

Jak złowić ogromnego karpia?

Posted on 12 czerwca, 2019 by

Złowienie ogromnych rozmiarów karpia jest jednym z największych marzeń każdego wytrawnego wędkarza. Wymaga to nie tylko odpowiedniego rodzaju sprzętu i przynęty, najlepiej markowej produkowanej przez polską firmę genesis carp, ale także odpowiednio wcześniej realizowanych przygotowań i wiedzy, jak rozpocząć w ogóle walkę z tak dużą rybą.

Dlaczego to tak ważne?

Karp od dawna już uznawany jest za jedną z najpiękniejszych i największych ryb żyjących w polskich akwenach. Opinie te i nazywanie karpia królem polskich ryb, sprzyjają warunki fizyczne ryby, która często dochodzi nawet do metra długości i wagi 30 kilogramów, ale także niezwykle duża jej waleczność, która sprawia wędkarzom wiele problemów.

Niezbędne przygotowania

Wszystko to sprawia, że złowienie karpia to nie jest zadanie dla każdego. Przede wszystkim wymaga to stosowania odpowiedniego rodzaju zanęty, którą powinno się rozkładać w określonym miejscu przyszłego połowu nawet do dwóch tygodni przed rozpoczęciem łowienia.

Zupełnie osobną sprawą jest oczywiście sprzęt, którym będzie się próbowało złowić tak dużą rybę. Musi on być oczywiście odpowiednio duży i mocny, aby wytrzymał często nawet godzinną walkę z ogromnych rozmiarów rybą.

Półow jednak byłby zupełnie nieudany, gdyby nie odpowiedniej jakości kulki genesis carp, którymi powinny być najlepiej specjalne proteinowe kuleczki, które swoim składem i wielkością są przystosowane konkretnie do tego gatunku ryby.

Dobry kamuflaż

Posted on 11 czerwca, 2019 by

Dla jednych myślistwo to zawód, dla innych ogromna pasja. Pamiętajmy jednak, że uczestniczenie w polowaniach to również ogromne zobowiązanie, które wymaga wielu poświęceń, dobrej kondycji i sporej odporności. Choć na pozór myślistwo wydaje się proste, to jednak jest ono dziedziną, w której liczy się niezwykle rozległa wiedza oraz często, wypracowane przez lata umiejętnościami. Jednak, by umiejętności szły w parze ze skutecznością, konieczne jest odpowiednie przygotowanie, a tu ogromne znaczenie ma wysokiej jakości, kamuflująca odzież myśliwska, która sprawdzi się w każdych warunkach. Jeżeli więc zależy Ci na najlepszej jakości, połączonej z latami doświadczeń, odzież myśliwska Pinewood będzie najlepszym rozwiązaniem.

Kamuflaż to podstawa

Niezbędnikiem każdego myśliwego jest nie tylko dobra broń oraz wszelkiego rodzaju dodatki typu lornetka, amunicja czy nóż, lecz również dostosowana do różnych warunków atmosferycznych odzież. Odzież myśliwska Pinewood zapewnia nie tylko ogromny komfort użytkowania, lecz również doskonały kamuflaż. Poszczególne elementy stroju są tak dobrane kolorystycznie, by nie rzucać się w oczy i nie odstraszać zwierząt podczas polowania. Możliwość dobrania stroju zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, to kolejne zalety marki Pinewood. Tu każda kobieta znajdzie estetycznie wykonane, kolorowe elementy garderoby myśliwskiej, co sprawi, że na leśne buszowanie będzie mieć się jeszcze więcej ochoty.

Zakupy w internetowym sklepie wędkarskim

Posted on 6 czerwca, 2019 by

Sklep internetowy to idealne miejsce na zakupy dla każdego wędkarza czy myśliwego. Niezwykle bogata oferta, sprzętu, odzieży oraz przydatnych gadżetów sprawia, że z usług tych korzysta coraz więcej wielbicieli tych rozrywek. Zakupiony towar jest zawsze szybko i na czas dostarczany do rąk każdego klienta.

Od pewnego czasu zakupy w sklepach internetowych są coraz bardziej popularne. Można w nich bez wychodzenia z domu zakupić dobrej jakości produktu w atrakcyjnej cenie. Co więcej klienci sklepów internetowych mogą liczyć na korzystne promocje oraz liczne rabaty. Wśród wielu dużą popularnością cieszy się sklep wędkarski internetowy.

Idealny sprzęt dla każdego wędkarza

Oferta internetowych sklepów wędkarskich jest niezwykle bogata. Każdy wielbiciel łowienia ryb może tutaj zakupić dobrej jakości wędziska i wędki spinningowe, pickery, feedery, baty, karpiówki, morskie, teleskopowe, sumowe oraz inne gadżety przydatne podczas wędkowania.

Nie brakuje tutaj różnorodnych kołowrotków, różnej grubości żyłek, plecionek, spławików oraz przynęt spinningowych czy zanęt wędkarskich. Ponadto są tutaj dostępne:

– skrzynki i pojemniki wędkarskie,

– fotele i krzesełka wędkarskie,

– specjalistyczna odzież wędkarska

– namioty oraz parasole wędkarskie,

– torby i plecaki wędkarskie

Profesjonalny sprzęt dla łowców zwierzyny leśnej

Sklep internetowy to także idealne miejsce dla myśliwych. Każdy z nich ma tutaj do wyboru szeroki wachlarz produktów przeznaczonych do gonu oraz myślistwa. W e- sklepie nie brakuje różnorodnych, noży, sprzętu optycznego, odzieży myśliwskiej, dodatków skórzanych i wielu innych funkcjonalnych gadżetów niezbędnych podczas łowienia zwierzyny.

Buty myśliwskie – jakie wybrać?

Posted on 16 maja, 2019 by

Buty myśliwskie to niezwykle ważna część garderoby dla osób, które mnóstwo czasu spędzają w terenie. Takie obuwie ma bowiem spełniać wiele wymagań myśliwych, fanów łowiectwa czy wszystkich pasjonatów przebywania na łonie natury. Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w takie profesjonalne obuwie? Jakie buty myśliwskie wybrać? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

Rodzaje butów dla myśliwych

Każdy myśliwy oraz pasjonata łowiectwa doskonale zdaje sobie sprawę, iż wygodne, sprawdzone i solidne obuwie to podstawa ubioru. W wielu sklepach, producenci oferują asortyment skierowany do takich osób.

Można więc wybierać buty myśliwskie krótkie (do kostki) lub dłuższe (np. do połowy łydki lub kolan). Ważne jest by takie obuwie, było wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów (najlepiej skóry), które nie przepuszczają wilgoci oraz zimna. Poza tym, myśliwi w takim obuwiu spędzają zazwyczaj wiele godzin, dlatego też stopa musi w nich oddychać i czuć się komfortowo. Warto również zwrócić uwagę, by takie obuwie posiadało również system stabilizacji stopy czy wkładki dostosowujące się do budowy stopy.

Gdzie kupić takie buty?

Buty myśliwskie oferuje coraz więcej sklepów stacjonarnych (sieciówek sportowych) oraz sklepy internetowe. Warto przed zakupem bardzo dobrze rozejrzeć się w ofercie, gdyż przedział cenowy jest niezwykle zróżnicowany. Modele obuwia dla myśliwych występują już od 200 do nawet 1000 zł. W tego obuwiu, dominują zazwyczaj kolory stonowane (związane z ziemią i lasem). Buty myśliwskie najbardziej popularne to te w kolorze czerni, brązach, zieleniach oraz we wzorach moro.