Jaka zanęta na lina?

Posted on 17 sierpnia, 2019 by

Choć wiedza u wędkarzy na temat tego, gdzie dokładnie szukać lina jest całkiem spora, to jednak mało który z nich potrafi dokładnie powiedzieć, jaką stosować na lina zanętę. Nie chodzi tu nawet o dużą liczbę możliwości, jednak o bardzo małą skuteczność tych najbardziej znanych co powoduje, że brak jest takiej naprawdę skutecznej i mogącej być polecaną. Czym zatem najlepiej jest łowić te piękną i niezwykle energiczną rybę?

Czym łowić lina?

Jak każdy wędkarz doskonale wie, zanęta jest najważniejszym elementem, który wpływa na to, jak skuteczne będą dane połowy. Oczywiście przekłada się to również na to, jak skuteczne będzie łowienie lina. Wybranie nawet najlepszego miejsca i korzystanie z nawet najlepszej wędki nic nie da, jeśli na haczyku nie znajdzie się to, co sprowokuje lina do połknięcia przynęty.

Na wstępie wspomnieć należy, że nie istnieje idealna zanęta na lina. Doskonale jednak w takiej roli spisuje się zanęta na karpia, a także różnego rodzaju owocowe i kremowe smaki, które lin po prostu uwielbia. Bardzo popularne jest łownie tej ryby na naturalne przynęty. Bardzo polecić można w tym wypadku np. czerwone robaki, groch, a także kukurydzę.

Jeśli natomiast chcemy złowić naprawdę dużą i ładną sztukę, poleca się stosowanie popularnych kulek proteinowych, które powinny sprowokować naprawdę ładne okazy.

Jak zatem widać możliwości wyboru zanęt jest naprawdę sporo. Która z nich okaże się najskuteczniejsza, trzeba już sprawdzić samodzielnie.