multitool

Czy warto kupić multitool?

Posted on 1 września, 2022 by

W poniższym artykule dowiesz się, na czym polega fenomen multitoola. Wskażemy również, w jakich sytuacjach przyda się on najbardziej. 

Czym jest multitool? 

Multitool to oczywiście narzędzie wielofunkcyjne, które posiada mnóstwo zastosowań, a wszystko to oferuje w formie jednego, kompaktowego narzędzia, które z powodzeniem przechowamy w kieszeni lub zabierzemy je do plecaka w każdą podróż. 

W jego skład wchodzi najczęściej:

  • korkociąg
  • scyzoryk
  • kombinerki 
  • wkrętaki
  • zaciskacze
  • oraz wiele innych

Dzięki ogromnej puli zastosowań multitool sprawdzi się wszędzie i w każdych warunkach. Dlatego też będzie to idealny prezent dla Twojego brata, wujka, taty, dziadka i każdego innego! Jego uniwersalność zapewnia również poręczność. Możemy go nie tylko nosić w kieszeni, ale możemy go również przypiąć do kluczy do samochodu czy mieszkania i mieć go zawsze na wszelki wypadek przy sobie. 

Niektóre modele multitoola mają również dostępne krzesiwo, które potrafi być nieocenione w sytuacji gdy uwielbiamy survivalowe wycieczki. Najczęściej multoole wykonywane są ze stali, dzięki czemu cale narzędzie jest bardzo trwałe i solidne. 

W jakich sytuacjach przydaje się multitool?

multitool

Ze względu na swoją uniwersalność multitool może być zabrany niemalże wszędzie. Przykładem jest oczywiście biwak w lesie, gdzie nóż czy piłka mogą bardzo ułatwić nam podstawowe czynności. Przyda się on również na co dzień. W przydomowym garażu z pewnością docenimy wielofunkcyjne narzędzie, które zawsze możemy mieć pod ręką bez konieczności szukania wielu osobnych narzędzi po całym garażu.

W branży rowerowej na przykład multitool jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdego serwisu. Zawiera on między innymi klucze, które w tym przypadku są potrzebne praktycznie codziennie. Multitoole używane są również przez elektryków, którzy potrzebują bezpiecznych i trwałych narzędzi do pracy. Pozwalają im na sprawną i bezpieczną pracę. 

Ogromna funkcjonalność oraz opcje ich wykorzystania sprawia, że multitool staje się obowiązkowym elementem wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Niemalże każdego dnia znajdziemy kilka powodów ku temu jak mógłby on usprawnić naszą pracę bądź rozrywkę. Z pewnością multitool będzie idealnym prezentem dla każdego majsterkowicza oraz złotej rączki. Warto o tym pomyśleć szczególnie w sytuacji kiedy zbliżają się urodziny lub imieniny kogoś bliskiego, lub zastanawiamy się nad najlepszą propozycją upominków świątecznych. To prezent, z którego na pewno osoba obdarowana się ucieszy.