kombinezon wędkarski

Kombinezon wędkarski – bezcenny podczas połowu w chłodne i mroźne dni

Posted on 6 listopada, 2022 by

Każdy miłośnik wędkowania wraz z nadejściem takich pór roku, jakimi są jesień i zima, niekoniecznie musi zaprzestać oddawaniu się swojemu hobby. Oczywiście są wędkarze, którzy wędkują od wiosny do wczesnej jesieni i zaprzestają działalności, natomiast inni łowią ryby przez cały rok. Poza tym powszechne jest stwierdzenie, iż najlepszym czasem na połów jest pora roku, jaką aktualnie mamy. Ryby nie lubią temperatur zbyt wysokich lub niskich i najlepiej biorą, gdy wspomniana temperatura jest umiarkowana, a wilgotność powietrza duża.

Jak przygotować się do połowu w chłodniejsze dni?

Wędkarz, szczególnie ten z dłuższym stażem doskonale wie, że wybór odpowiedniego wierzchniego odzienia chroniącego przed zimnem i wilgocią, jest tak samo ważny, jak profesjonalny sprzęt wędkarski. Ubranie i buty muszą być dostosowane do panujących warunków atmosferycznych i dobrze zabezpieczać przed wychłodzeniem, ale też śniegiem i wodą. Doskonale sprawdzi się w obecnej aurze strój o nazwie kombinezon wędkarski (zobacz). Typowy składa się ze spodni i kurki. Jest on też dostępny w takich konfiguracjach jak na przykład:

  • kurtka z kapturem lub bez,
  • spodnie kończące się w talii lub mające paski zakładane na ramię.

Zalety powyższego ubioru

Kombinezon wędkarski, oczywiście pod warunkiem że jest dobrej jakości, doskonale zabezpiecza przed wyziębieniem, jest również świetną ochroną przed wiatrem. Dzieje się tak dlatego, iż powyższy ubiór dostępny obecnie, wykonuje się z nowoczesnego i wielowarstwowego materiału. To sprawia, że wędkowanie w chłodne, albo nawet mroźne dni nie jest udręką, lecz przyjemnością.