wędka

Co można kupić w sklepie dla wędkarzy?

Posted on 21 marca, 2021 by

Czym jest wędkarstwo?

Może nie każdy wie czym wędkarstwo różni się od rybołówstwa, a tym samym czym rożni się wędkarz od rybaka. Jedni i drudzy łowią ryby.. Jednakże rybacy robią to zawodowo, aby zarobić na życie, natomiast wędkarze dla sportu albo jako hobby. Bywa bowiem i tak, że sprzęt kupiony w sklepie wędkarskim kosztuje nieporównanie drożej niż gdyby ryby na kolację kupić w delikatesach. Ale nie oszczędność pieniędzy ma tu znaczenie tylko przeważnie relaks i odpoczynek nad wodą w ciszy i spokoju. Bardzo często bowiem wędkarstwem interesują się ludzie, którzy w pracy zawodowej mają do czynienia z hałasem, stresem i pośpiechem.

Aby móc uprawiać wędkarstwo na wodach publicznych konieczne są uprawnienia. Gwarancją ich posiadania jest karta wędkarska. Można ją otrzymać w Polskim Związku Wędkarskim do którego zapisy są możliwe od czternastego roku życia.

Wędkarz, któremu uda się złapać jakiś szczególnie wielki okaz suma, szczupaka albo węgorza chwali się swoją zdobyczą w Internecie, gazetach albo nawet telewizji.

wędka

Co jest potrzebne do wędkowania?

Wbrew pozorom nie tylko wędki, ale do tego mnóstwo innych większych i mniejszych przedmiotów. Aby konkretnie wiedzieć co warto odwiedzić sklep wędkarski. Znajdziecie tam na przykład strój (kombinezon) konieczny do uprawiania tego sportu. Poza tym przynęty, kołowrotki, no i oczywiście torby do przenoszenia tego wszystkiego. Sklep dla wędkarzy oferuje także podbieraki i siatki, kije żyłki i haczyki. Przeważnie w wielu różnych cenach.

Każdy początkujący wędkarz musi się wiele nauczyć, dlatego też dobry sklep wędkarski oferuje tematyczną literaturę albo filmy DVD. Trzeba przecież dowiedzieć się czym różni się metoda spinningowa od metody muchowej albo spławikowo – gruntowej. Jeszcze bardziej specjalistycznego sprzętu wymaga wędkarstwo morskie albo podlodowe.