Co trzeba wiedzieć o rękawicach taktycznych?

Posted on 12 maja, 2022 by

Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów przeznaczonych dla miłośników militariów, hobbystycznego strzelania lub rosnącej grupy airsoftowców. Rękawice taktyczne to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia, który zapewni nie tylko bezpieczeństwo, ale również znacznie większy komfort.

Na co zwrócić uwagę podczas doboru rękawic?

Rękawice nie mogą krępować ruchów i musza posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Dlatego oglądając wszelkie akcesoria trzeba, przede wszystkim wybierać je ze względu na konkretne przeznaczenie. Inne rękawice będą potrzebne do wypraw militarnych ze znajomymi, a inne do amatorskiej wizyty na strzelnicy. Im bardziej ekstremalne zadania, tym bardziej profesjonalne powinny być elementy wyposażenia. Dlatego rękawice używane w bezpośredniej walce musza być dodatkowo zabezpieczone wkładkami utrudniającymi rozdarcie lub przebicie ostrym narzędziem. Natomiast rękawice używane tylko na strzelnicy mogą być wykonane z cieńszej naturalnej skóry i nie posiadać ochrony na palce.

Jak dobrać rozmiar rękawic?

Rękawice używane w terenie musza być dobrane do wielkości dłoni. Zbyt ciasne będą niewygodne do zakładania i noszenia, a zbyt luźne nie pozwolą na swobodne manewrowanie dłońmi i palcami. Najlepiej jest przed kupnem przymierzyć parę rękawic, a gdy nie jest to możliwe, to należy zapoznać się z tabelą rozmiarów udostępnioną przez sklep. Podane rozmiary zazwyczaj odnoszą się do obwodu dłoni.

Najlepsze materiały na rękawice taktyczne

Nowoczesne rękawice w większości szyte są z materiałów sztucznych. Zaawansowana technologia pozwala na stworzenie tkanin, które odpowiadają na potrzeby umundurowania wojskowego. Materiały są bardzo mocne i jednocześnie lekkie oraz przewiewne. Dzięki temu wyglądające na grube rękawice w rzeczywistości są bardzo komfortowe i wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo z tworzyw sztucznych wyrabiane są zabezpieczenia jeszcze bardziej wpływające na ochronę dłoni. Należą do nich różnego rodzaju wkładki na zewnętrzną, górną powierzchnię rękawicy lub zastosowanie włókien niepalnych.

Gdzie można wykorzystać rękawice?

Rękawice o charakterze taktycznym są wyrobami na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu znajdują coraz szersze zastosowanie również poza obszarem militariów. Bardzo chętnie wykorzystywane są podczas wszelkich prac mechanicznych lub innych, w których dłonie narażone są na uszkodzenia. Rękawice wykonane z lekkich, ale bardzo dobrze trzymających ciepło materiałów, to idealne rozwiązanie na górskie zimowe wyprawy oraz wszelkiego rodzaju ekstremalne aktywności.