Jak złowić ogromnego karpia?

Posted on 12 czerwca, 2019 by

Złowienie ogromnych rozmiarów karpia jest jednym z największych marzeń każdego wytrawnego wędkarza. Wymaga to nie tylko odpowiedniego rodzaju sprzętu i przynęty, najlepiej markowej produkowanej przez polską firmę genesis carp, ale także odpowiednio wcześniej realizowanych przygotowań i wiedzy, jak rozpocząć w ogóle walkę z tak dużą rybą.

Dlaczego to tak ważne?

Karp od dawna już uznawany jest za jedną z najpiękniejszych i największych ryb żyjących w polskich akwenach. Opinie te i nazywanie karpia królem polskich ryb, sprzyjają warunki fizyczne ryby, która często dochodzi nawet do metra długości i wagi 30 kilogramów, ale także niezwykle duża jej waleczność, która sprawia wędkarzom wiele problemów.

Niezbędne przygotowania

Wszystko to sprawia, że złowienie karpia to nie jest zadanie dla każdego. Przede wszystkim wymaga to stosowania odpowiedniego rodzaju zanęty, którą powinno się rozkładać w określonym miejscu przyszłego połowu nawet do dwóch tygodni przed rozpoczęciem łowienia.

Zupełnie osobną sprawą jest oczywiście sprzęt, którym będzie się próbowało złowić tak dużą rybę. Musi on być oczywiście odpowiednio duży i mocny, aby wytrzymał często nawet godzinną walkę z ogromnych rozmiarów rybą.

Półow jednak byłby zupełnie nieudany, gdyby nie odpowiedniej jakości kulki genesis carp, którymi powinny być najlepiej specjalne proteinowe kuleczki, które swoim składem i wielkością są przystosowane konkretnie do tego gatunku ryby.