Funkcjonalne spodnie myśliwskie – jakie wybrać?

Posted on 7 maja, 2019 by

Każdy, kto planuje zakup spodni myśliwskich powinien pamiętać, że najważniejsza jest ich jakość oraz funkcjonalność. Są one użytkowane w specyficznych warunkach. Z tego względu powinny być one trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie mogą również przepuszczać wilgoci. Powinny chronić przed insektami.

Kamuflaż fotograficzny

Spodnie Graff myśliwskie z kamuflażem pozwalają idealnie wpasować się w otoczenie. Posiadają one specjalistyczny nadruk, który nie rzuca się w oczy. Jest to szczególnie istotne podczas polowania z podchodu. Myśliwy może stopić się z roślinnością lasu, dzięki czemu stanie się niemal niewidoczny. Ułatwia to skradanie się, a także czajenie na zwierzynę.

Dodatkowe wzmocnienie

Poszukując solidnych spodni myśliwskich warto wziąć pod uwagę modele, które posiadają dodatkowe wzmocnienie. Najlepiej, aby znajdowało się ono w okolicach pachwin, kolan, czy też łydek. Są to obszary najbardziej narażone na przetarcia, czy też pęknięcia. To właśnie w tych miejscach materiał najintensywniej pracuje. Zwykle takie modele są nieco droższe, jednak posłużą one znacznie dłużej. Z pewnością usatysfakcjonuje to osoby, które chcą zakupić spodnie na kilka sezonów.

Dobrze jest sprawdzić, czy wybrane spodnie posiadają regulatory ułatwiające dopasowanie. Powinny one znajdować się nie tylko w pasie, ale również na nogawkach. Jest to szczególnie ważne w przypadku deszczu, czy też śniegu. Wilgoć nie dostanie się do wnętrza spodni od spodu.