Buty myśliwskie – jakie wybrać?

Posted on 16 maja, 2019 by

Buty myśliwskie to niezwykle ważna część garderoby dla osób, które mnóstwo czasu spędzają w terenie. Takie obuwie ma bowiem spełniać wiele wymagań myśliwych, fanów łowiectwa czy wszystkich pasjonatów przebywania na łonie natury. Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w takie profesjonalne obuwie? Jakie buty myśliwskie wybrać? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

Rodzaje butów dla myśliwych

Każdy myśliwy oraz pasjonata łowiectwa doskonale zdaje sobie sprawę, iż wygodne, sprawdzone i solidne obuwie to podstawa ubioru. W wielu sklepach, producenci oferują asortyment skierowany do takich osób.

Można więc wybierać buty myśliwskie krótkie (do kostki) lub dłuższe (np. do połowy łydki lub kolan). Ważne jest by takie obuwie, było wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów (najlepiej skóry), które nie przepuszczają wilgoci oraz zimna. Poza tym, myśliwi w takim obuwiu spędzają zazwyczaj wiele godzin, dlatego też stopa musi w nich oddychać i czuć się komfortowo. Warto również zwrócić uwagę, by takie obuwie posiadało również system stabilizacji stopy czy wkładki dostosowujące się do budowy stopy.

Gdzie kupić takie buty?

Buty myśliwskie oferuje coraz więcej sklepów stacjonarnych (sieciówek sportowych) oraz sklepy internetowe. Warto przed zakupem bardzo dobrze rozejrzeć się w ofercie, gdyż przedział cenowy jest niezwykle zróżnicowany. Modele obuwia dla myśliwych występują już od 200 do nawet 1000 zł. W tego obuwiu, dominują zazwyczaj kolory stonowane (związane z ziemią i lasem). Buty myśliwskie najbardziej popularne to te w kolorze czerni, brązach, zieleniach oraz we wzorach moro.